Francis-Olivier BRUNET

Francis-Olivier BRUNET

(1962)

Gimė 1962-aisiais metais, rytų Prancūzijos regione Haute-Savoie. Dar vaikystėje menininkas pradėjo tapyti, bandė atkurti įvairių senųjų dailininkų paveikslus (Tiziano, Géricault, Delacroix ir kt.). Po trumpos sportininko karjeros menininkas studijavo dailę Grenoblyje, Valanse, Ženevoje, kur palaipsniui mokėsi tapybos, restauravimo, giliaspaudės technikos. Sporto dėka jis įgavo norą vis stengtis peržengti save, o tuo tarpu tapyba padarė protinę, intelektinę įtaką. Nuo 1983-ųjų Francis-Oliver Brunet visiškai atsidavė savo menui. Nuo 1987-tųjų metų menininkas surengė per 50 personalinių parodų Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje. Taip pat dalyvavo virš 100 grupinių parodų įvairiose šalyse.


Francis-Olivier Brunet kūryba pasižymi paveikslų genezės tyrinėjimu ir bandymu įsigilinti į vaizduojamąjį objektą. Jo vaizduojamos formos - daugiau mažiau tikslios arba vaiduokliškos, iš paslaptingų vietų atvykusios žmogiškos arba gyvuliškos būtybės. „Aš visad siekiu kurti kažką naujo ir stebėti, kas nutiks“, teigia Francis–Olivier Brunet. Menininkas yra įsitvirtinęs šiuolaikiniame mene.

Nuo 2017-11-09 iki 2017-12-31 galerija „Menų Tiltas“ organizavo tarptautinę parodą „Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas ir ne tik“ ir Francis-Olivier Brunet buvo vienas iš parodos menininkų. Paroda vyko Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus, M. Žilinsko dailės galerijoje, Kaune.
 
Autoriaus darbai

Svetainių kūrimas: UAB Vilniaus dizaino biuras