Sugauk savo demoną

Sugauk savo demoną

2016-02-05 13:10

2015 m. gruodžio 12 d. galerijoje vyko Dalios Gentvainytės keramikos paroda-mugė "Sugauk savo demoną".

Kiekviename iš mūsų gyvena baltas ir juodas angelas, gera ir pikta dvasia. Tamsos ir šviesos sankirta, gėrio ir blogio kova – nuolatinis mūsų rūpestis… Norime tobulėti, džiaugtis, dalintis, bet kartais ir vėl neturime jėgų, tingime, neklausome patys savęs. Ką daryti, kad tikėjimas ir viltis neapleistų mūsų, kad nepasiduotume pykčiui, pavydui, baimei?  Kaip gyventi, kad būtume laimingi?!     Tai klausimai, mus lydintys kasdien ir nagrinėjami daugybėje tiek puikių knygų, tiek bulvarinių skaitalų ar televizijos laidų. Šiais klausimais mus traukia ir vilioja masė seminarų ir pseudo guru šaukia ir nori vesti mus palaimos link. Meilė ir kūryba – didysis iššūkis pačiam sau – ar tai mūsų kelias, galimybė išsigydyti piktžaizdes?

Atidarome šiltą, paslaptingą parodą, dedikuojamą česnakui. Česnakas šiandien – mūsų dėmesio centre. Tai mūsų simbolis, įkvėpėjas, apsauga nuo piktų dvasių, apsauga nuo vampyrų, produktas ‚numero uno‘ imunitetui stiprinti.

Apie autorę:

Dalia Gentvainytė – profesionali menininkė keramikė. 1984m. baigė Vilniaus Dailės Akademiją. Dirba kūrybinį darbą jau 32 metus, dalyvauja parodose, simpoziumuose ir seminaruose Lietuvoje ir užsienyje. Jos kūrinių yra įsigiję Taikomosios dailės muziejus Vilniuje, privačios kolekcijos Austrijoje, Vokietijoje, Danijoje, Švedijoje, Japonijoje ir JAV. Įkvėpimo semiasi iš Senųjų civilizacijų (Egipto, Babilono, Mezoamerikos, Andų, Senosios Europos ir pagoniškosios Lietuvos) kultūrinio palikimo. Kuria žibintus, arbatinukus, smėlio laikrodžius, taupykles, vazas ir kitus objektus bei instaliacijas. Darbai gali būti funkcionalūs, puošia tiek interjerą, tiek lauko erdvę. Pedagoginį darbą dirba 23 metus, turi mokytojos metodininkės pedagoginę kvalifikaciją. Dalios Gentvainytės auklėtiniai yra daugelio respublikinių parodų-konkursų dalyviai ir laureatai.

www.daliagente.lt

www.facebook.com/DaliaCeramics

Svetainių kūrimas: UAB Vilniaus dizaino biuras