Vytenis Lingys Šviesa Šviesoje

Vytenis Lingys Šviesa Šviesoje

2016-02-05 13:18

V. Lingys, pasak menotyrininko prof. Antano Andrijausko vienas intelektualiausių lietuvių ekspresyvaus spontaniško braižo šiuolaikinių tapytojų. Baigęs studijas Dailės Akademijoje menininkas praėjo nemenką kūrybinių ieškojimų kelią. Kito jo pasaulėžiūra ir kūryba. Įspūdžiai, patirtys ir išgyvenimai siumpoziumuose, kūrybinėse dirbtuvėse JAV, Vokietijoje, Mauricijuje, Japonijoje, Prancūzijoje turėjo neabejotiną poveikį dailininko kūrybai. Kito jo tapymo maniera, paveikslų spalvinė gama, linijos ir formos. Šiuo metu menininko drobėse įsivyravo šviesios, ryškios spalvos. Ypatingai suspindi balta spalva, kuri, kaip pastebėjo menotyrininkė dr. N. Tumėnienė, jo paveiksluose švyti iš vidaus, turi kosmiškumo požymių ir pakylėja virš kasdienybės.

Žvaigždžių Šviesa nakties danguje,

 Saulės Šviesa dienos danguje,

SaulėŠviesa mėnulyje,

Mėnulio Šviesa ežero paviršiuje, atsispindinti  mano sąmonėje.

Tapymas, potėpis, prisilietimas prie drobės akimirksniu sujungia Sielą ir Dangų. Tai galimybė priartėti prie gyvenimo paslapčių, akies krašteliu pažvelgti Anapus. Matyti žvaigždes dieną, giedrame, saulėtame Danguje.

Vytenis Lingys

 

Vytenis Lingys – neabejojamai vienas intelektualiausių lietuvių viduriniosios kartos ekspresyvaus spontaniško braižo tapytojų. Jo kūriniai išsiskiria savita stilistika, tapybinio mąstymo metaforiškumu, ypatingu kolorito ir meninės formos jautrumu. Tai padeda jam prasiskverbti į fundamentalių žmogiškųjų ir estetinių vertybių pažinimą. Šis subtilia spalvine klausa apdovanotas dailininkas nuolatos ieško autentiško santykio su kūrybos objektu. Vienas būdingiausių jo asmenybės ir kūrybos bruožų – nerimastingumas, nepasitenkinimas pasiektais rezultatais; jis juda į priekį, keičiasi, plečia savo pasaulio suvokimo erdves ir meninės išraiškos priemonių galimybes.

Kultūrologas, Akademikas A.A Andrijauskas

 

Svetainių kūrimas: UAB Vilniaus dizaino biuras