Grįžti į visas parodas

Gérard Stricher tapyba: jungtinė Europos šalių galerijų paroda

30 Spa 2018 - 19 Lap 2018

Vienu metu keturių Europos sostinių galerijos – „Protée“ Paryžiuje, „MM“ Briuselyje, „Lindengrün“ Vienoje bei „Menų tiltas“ Vilniuje pristato gyvybe ir siautulinga energija trykštančią, sodriomis spalvomis užburiančią prancūzų menininko Gérard’o Stricher tapybą. Kartu susibūrusios keturios Europos galerijos, simpatizuojančios siautulingai šio autoriaus tapybai, nusprendė surengti šį tą įspūdingesnio bei suteikti kūrybai daugiau mąsto. Galerijų kartu įgyvendintas projektas –  tai per keturių Europos šalių sostines vienu metu nusitęsianti jungtinė paroda. Kiekvienoje jų bus eksponuojama po dvi dešimtis unikalių menininko drobių.

Gérard’as Stricher gimė 1948 m. Sarbūre, Mozelio regione, menininkų šeimoje. Pradėjo tapyti XX a. 8 deš., Paryžiuje studijuodamas inžineriją. Dalyvavo įvairiuose meno sambūriuose, kur susipažino su potencialiais pirkėjais, sulaukė padrąsinimo kurti, bet studijuota specialybė lėmė, kad jis pasirinko tarptautinės vadybos sritį. Menininkas tapo „pasaulio piliečiu“, ir naujos patirtys – sutikti žmonės, pamatyti kraštovaizdžiai, kitos kultūros – nugulė kažkur pasąmonėje, o vėliau išsiliejo jo tapyboje.

2004 m. Veksene, Šiaurės Vakarų Prancūzijos regione, jis nusipirko seną malūną, jame įsirengė studiją ir ėmė intensyviai dirbti: prasidėjo naujas nuotykis, kurio centre buvo tapyba. 2007 m. po Paryžiaus „Espace Commines“ galerijoje įvykusios parodos menininku susidomėjo kolekcininkai ir kitos galerijos – jo paveikslus entuziastingai priėmė Čikagos (Ilinojus, JAV) „Bartlow“ galerija, bet tikrasis pripažinimas atėjo įvykus jo personalinei parodai tarptautinėje meno mugėjė „Art Chicago“. Menininko kūriniai taip pat buvo eksponuojami „Artbox“ galerijoje, Indianapolyje (Indiana, JAV), vėliau jo tapybos darbų įsigijo Misūrio valstijoje, Springfildo mieste esantis „Empire“ bankas, Niujorko „PepsiCo Foundation“, taip pat žymūs Amerikos kolekcininkai, vienas jų – Bobas Bohlenas. Po šios sėkmės buvo surengtos parodos Paryžiaus galerijoje „Protée“ ir „Schwab Beaubourg“. 2012 m. Stricher kūriniai buvo eksponuojami Lauros Rathe Hjustono ir Dalaso (Teksasas, JAV) „Fine Art“ galerijose bei Vienoje esančioje galerijoje „Lindengrün“.

2013 m. menininko darbai eksponuoti Auvers-sur-Oise miestelio galerijoje „Mezieres“, o kitais metais – Diuseldorfo galerijoje „Kellermann“ ir Honflero miesto galerijoje „La Veluze“. 2015 m. Stricher laimėjo „Dizart Editions“ konkursą, buvo apdovanotas monografija, kūriniai eksponuoti Briuselio „MM“ galerijoje. 2017 m. viduryje prisijungė prie Paryžiuje įsikūrusios galerijos „Protée“ komandos. Lietuvoje menininkas pirmą kartą buvo pristatytas 2017 m., galerijos “Menų tiltas” organizuotoje tarptautinėje parodoje “Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas ir ne tik” (parodos kuratorius – Christian Noorbergen, idėjos autorius ir vadovas – Edvidas Žukas).

Ketvirtoji jungtinės Gérard’o Stricher tapybos parodos dalis bus pristatyta Vilniaus galerijoje „Menų tiltas“ (Užupio g. 16). Maloniai kviečiame spalio 30 d. 19 val. apsilankyti parodos atidarymo vakare, kuriame dalyvaus ir pats autorius Gérard Stricher, o taip pat bus pristatomas parodos katalogas. Paroda veiks spalio 30 – lapkričio 19 d. Ateikite į parodą ir leiskite būti užburiami jausmingos bei gaivališkos spalvų terapijos! Galerijos darbo laikas: II-V 12-19 val., VI 12-17 val.

VšĮ MENŲ TILTAS © 2022 | Sukurta Mindaugodizainas.lt