Grįžti į visas parodas

ŠIUOLAIKINIS LIETUVIŲ MENAS

07 Gru 2019 - 14 Gru 2019

Meniškumu pasižyminti Lietuva trokšta atsiskleisti. Lietuvos menininkai neturi ko pavydėti vakarietiškai tapybai, kurią jie puikiai pažįsta ir vertina. Šiuolaikinių Lietuvos menininkų paroda, surengta švenčiant Prancūzijos ir Lietuvos diplomatinių santykių šimtmetį, vyksta Paryžiaus centre, Espace Commines ekspozicijų erdvėje, kuri yra susijusi su anksčiau gyvavusia Salon de Mai asociacija. Į parodą atvyksta septyniolika tapytojų, skulptorių ir fotografų iš visos Lietuvos ir užsienio.

Šiandieninėje Lietuvos meno kūryboje stebina ne tik jaunatviškumas, savitumas bei autentiškumas, bet ir atsiribojimas nuo hipermodernumo pertekliaus. Tai ne beprasmis eksperimentas, tai stebinantis autentiškas grynosios kūrybos modelis. Savitas grožis, menas kuriantis įtampą, tai menas, kuris nusipelno daugiau nei pagarbos.

Visi kūrybos elementai yra pristatomi atviroje erdvėje, kupinoje nepaprastos estetikos. Nuo kūno iki kraštovaizdžio, nuo begalybės iki apribojimo ir nuo grotesko iki taurumo. Užuot tapęs identitetu ar kolektyvo dalimi, kiekvienas menininkas pasirenka savo meno kalbą ir savo meno raiškos būdus.

Ar jos apimtų kūnišką begalybę, ar keistą, uždraustą intymumą, šios, tai įkūnijančios meno salos, keliauja toli nuo įprasto pasaulio. Jos žadina neįtikimą realybę, nieko nelaukdamos laužo nusistovėjusias normas. Darbštūs gyvuojančios Europos menininkai mina praėjusio šimtmečio kelius. Jie atnaujina modernumą. Jie seka savo kūrinių galimybes. Be abejonės, tai kas iš tikrųjų juos suartina niūrioje vienatvėje, tai neįmanoma tuštumos ir pilnatvės sąjunga bei šios šalies paveikslų nostalgija.

Menas tarnauja kaip maistas alkanam, jis priverčia atsikąsti visatos kūno ir kiekvienai būtybei suteikia savo kvėpavimą.

Ačiū Lietuvos menininkams už gyvybiškai svarbų autentiškumą.

Christian Noorbergen

VšĮ MENŲ TILTAS © 2022 | Sukurta Mindaugodizainas.lt