Grįžti atgal

PARODOS ATIDARYMAS: RŪTA JUSIONYTĖ „PORA PER PORĄ, SU PORA”

Lapkričio 13 d., penktadienį, 17 val. atidaryta Paryžiuje gyvenančios menininkės Rūtos Jusionytės skulptūrų ir tapybos paroda „Pora per porą, su pora ir ne tik pora“. Menininkei Paryžiuje lapkričio 18 dieną įteikiama Prancūzijos Menų Akademijos Georges Coulon premija už geriausią 2015-ųjų metų figuratyvinę skulptūrą.

Rūtos Jusionytės kūryba Lietuvoje dar nėra gerai žinoma. Šiais metais galerija „Menų tiltas“ Art Vilnius mugėje pirmąkart pristatė menininkės skulptūras Lietuvoje.  Prancūzijoje pripažinimą pelniusi menininkė parodoje Vilniuje pristatys naujausią savo kūrybą – bronzines ir terakotos skulptūras bei tapybos darbus.

Dabartinėje Rūtos Jusionytės kūryboje vyraujančios temos tai merginos ir jaunuolio, vyro ir moters santykis. Tai atsikleidžia ir išraiškingame parodos pavadinime. Pati autorė parodos temą apibūdina kaip instinktyvų žmogaus troškimą sutikti kitą žmogų, jų buvimą kartu, gyvenimą poroje. Skulptūrinės būtybės jos darbuose perteikia archajišką šeimyniškumą, pasyvų gyvūniškumą. Apie Rūtos Jusionytės kūrybą rašo prancūzų meno istorikas, filosofas Christian Noorbergen: „Rūta drįsta kilniai sutaikyti universalų žmogų ir jo gyvūniškumą. Jos piešiniai yra žmogiškumo salos ir jautrūs pasirodymai. Jos tapyba aprėpia gyvenimą iš arti, gyvybingus susitikimus, kuriuos vainikuoja švelnios išgyventos spalvos.“

Rūta Jusionytė gimė 1978 metais Klaipėdoje. Mokėsi Eduardo Balsio menų gimnazijoje, Klaipėdos dizaino katedroje. 2001 metais baigė Vilniaus dailės akademiją ir išvyko į Prancūziją gyventi ir dirbti. Dabar gyvena ir dirba šalia Paryžiaus. Nuo 2003 metų darbus eksponuoja Prancūzijoje , Šveicarijoje, Belgijoje. Lietuvoje jos kūryba pristatoma nuo 2014 m. jau kevirtą kartą. Menininkė yra surengusi virš 30 personalinių parodų, taip pat dalyvavo apie 20-tyje grupinių parodų.

Paroda veikia nuo lapkričio 13d. iki gruodžio 11 d.

Rūta Jusionytė ir galerijos “Menų tiltas” direktorius Edvidas Žukas

VšĮ MENŲ TILTAS © 2022 | Sukurta Mindaugodizainas.lt