Robert SOBOCIŃSKI

Gimė 1960-ais metais Poznanėje, Lenkijoje. Gavęs skulptūros studijų diplomą Poznanės menų akademijoje, tame pačiame mieste toliau studijavo architektūrą. Skulptoriumi Robert Sobocinski yra jau virš 20 metų, nuo 1980-ųjų savo kūrinius jis yra pristatęs Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje. Nuo 1982-ųjų menininkas surengė maždaug 20 personalinių parodų bei dalyvavo per 50-yje grupinių parodų visame pasaulyje.  

Įkvėpimas, pakilimas – tai žodžiai, puikiai apibūdinantys šio menininko skulptūras. Jis tarsi išjudina savo sukurtas formas, priverčiant pamiršti bronzos, iš kurios jos pagamintos, svorį. Įvairūs raižiniai skulptūroje pabrėžia iš chaoso išsilaisvinusios formos ypatingumą. Kiekvienas kūrinys yra unikalus, nesikartojantis. Stebėti Sobocinski skulptūrą – tai tarsi pateikti jai atsakymą, užpildyti jos tuštumą ir tokiu būdu ją suvokti.

Nuo 2017-11-09 iki 2017-12-31 galerija „Menų Tiltas“ organizavo tarptautinę parodą „Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas ir ne tik“ ir Robert Sobociński buvo vienas iš parodos menininkų. Paroda vyko Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus, M. Žilinsko dailės galerijoje, Kaune.

Autoriaus kūriniai

Turite klausimų?

VšĮ MENŲ TILTAS © 2022 | Sukurta Mindaugodizainas.lt