Grįžti atgal

„Serpantinas“ – Robert Sobociński (pratęsta paroda)

Visi geri dalykai turi pradžią ir pabaigą.

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad didelio susidomėjimo sulaukusi ROBERT’O SOBOCIŃSKI’O skulptūrų paroda pratęsiama iki lapkričio 30 dienos.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

 

Tradiciškai galerija Menų tiltas pristato žinomo, tarptautinėje meno erdvėje kuriančio menininko ROBERT‘O SOBOCIŃSKI‘O skulptūrų parodą.

Dailininko kūrybinė biografija kupina posūkių ir pasažų… Poznanės menų akademijoje įgijo skulptūros studijų diplomą ir toliau tęsė architektūros studijas. Nuo 1980-ųjų R.Sobociński‘s –  aktyvus Lenkijos, Vokietijos, Belgijos meno lauko dalyvis , o nuo 1991-ųjų skulptorius reguliariai eksponuoja kūrinius Prancūzijoje, be galo pamilsta Paryžiaus ekspozicines erdves. Aktyvią meninę veiklą skulptūros trienalėse Paryžiuje vainikavo privačių kolekcininkų ir užsakovų dėmesys: kompozicija „Ikaras“ instaliuota XVII a. rezidencijoje, Normandijoje, skulptūros įkomponuotos privačių vilų Saint – Tropeze‘o erdvėse, prie Telecom Mobile pastato Paryžiuje, kitose viešose Prancūzijos sostinės vietose. Robert‘o Sobociński‘o skulptūros „gyvena“ ir gimtosios Poznanės bei kitų Lenkijos miestų erdvėse. Skulptorius susilaukė tarptautinio menotyrininkų dėmesio. Jo kūriniai apibūdinami „nežemiškais“ epitetais, o jis pats vadinamas mago ar šamano galiomis apdovanotu menininku. Iš kur ir kodėl atsirado toks apibūdinimas?

Žvilgsnis krypsta į labai mėgstamą skulptoriaus medžiagą – bronzą. Robert‘o Sobociński‘o bronzinių skulptūrų formos ypač gaivališkos ir dinamiškos. Šį kintantį, plastinį vibruojančių pavidalų pasaulį poetiškai apibūdino prancūzų menotyrininkas, poetas Christian‘as Noorbergen‘as: „Galinga jėga, glūdinti pačiame bronzos medžiagos viduje, ir brutaliai išlaisvinta, išsiveržia ir kyla į erdves, aukštas dangaus platybes.“

Robert‘as Sobociński‘s – XX a. skulptorius, kuris išmano taurios medžiagos savybes; meniniu objektu pasirenka simbolines, mitologines būtybes, graikų mitų personažus. Skulptorius kūrybiškai pratęsia ekspresyvųjį skulptūros stilių, jį interpretuoja ir papildo savitais plastikos sprendimais. R.Sobocinski‘o skulptūrų paviršius pulsuoja  ypatinga tekstūra, atrodo, kad jos išlietos iš tekančios ugnikalnio lavos, kuri srūva iš pačios Žemės gelmių. Tas paviršiaus virpėjimas, formos „tekėjimas“ turi panašumų ir su garsaus menininko Alberto Giacometti skulptūrinių figūrų tekstūromis. R.Sobociński‘o kompozicijos dinamiškos, spiralės, serpantino formos, jos tarsi šoka ritualinį šokį, jų išskirtinis bruožas – energija, kitimas, veržlus posūkis.

Tuščiavidurių skulptūrų ciklo idėja – besikeičiantis pasaulis, žmogaus trapumas ir laikinumas. Kiauras  žmogaus figūros siluetas, išlietas iš tvirtos bronzos medžiagos, bet transformuotas į ažūrinę formą, tampa dviejų prieštaringų meninių aspektų – figūratyvo ir abstrakcijos – susidūrimo  simboliu.

Robert‘o Sobociński‘o paroda „Serpantinas“ – tai dar viena užuomina, nes visas kūrybinis ieškojimų kelias sukasi it kalnų serpantinas: niekada nežinai, kas nutiks už posūkio…

 

 

Parodos kuratorė: Jolita Mieželaitienė

Organizatorius: galerija “Menų tiltas”

Parodos partneris: Lenkijos institutas Vilniuje

Paroda veiks iki 2022 11 13

VšĮ MENŲ TILTAS © 2022 | Sukurta Mindaugodizainas.lt