Vytenis LINGYS

Gimė 1956 12 06 Vilniuje. 1980 m. baigė tapybos studijas Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija).  Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Surengė per trisdešimt personalinių tapybos ir piešinių parodų Lietuvoje ir užsienyje: Estijoje, JAV, Prancūzijoje, Panamoje, Norvegijoje, Suomijoje. Dalyvauja bendrose kūrybos parodose Lietuvoje ir užsienyje: Briuselyje, Islandijoje, Japonijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Olandijoje, Vengrijoje, Vokietijoje. Dalyvauja tarptautinių simpoziumų ir kūrybinių dirbtuvių veikloje. Kuria scenografiją spektakliams ir kino filmams.

V. Lingys, pasak menotyrininko prof. Antano Andrijausko vienas intelektualiausių lietuvių ekspresyvaus spontaniško braižo šiuolaikinių tapytojų.

Baigęs studijas Dailės Akademijoje menininkas praėjo nemenką kūrybinių ieškojimų kelią. Kito jo pasaulėžiūra ir kūryba. Įspūdžiai, patirtys ir išgyvenimai siumpoziumuose, kūrybinėse dirbtuvėse JAV, Vokietijoje, Mauricijuje, Japonijoje, Prancūzijoje turėjo neabejotiną poveikį dailininko kūrybai. Kito jo tapymo maniera, paveikslų spalvinė gama, linijos ir formos.

Šiuo metu menininko drobėse įsivyravo šviesios, ryškios spalvos. Ypatingai suspindi balta spalva, kuri, kaip pastebėjo menotyrininkė dr. N. Tumėnienė, jo paveiksluose švyti iš vidaus, turi kosmiškumo požymių ir pakylėja virš kasdienybės.

Asmeninė interneto svetainė www.lingys.lt

Autoriaus kūriniai

Turite klausimų?

VšĮ MENŲ TILTAS © 2022 | Sukurta Mindaugodizainas.lt